مساعدت وزیر کشور برای بازگشایی مرز خراسان شمالی با ترکمنستان

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی خواستار مساعدت وزیر کشور برای بازگشایی مرزی بین خراسان شمالی با کشور ترکمنستان شد.


 در نشست اختصاصی وزیر کشور با مسئولان عالی استان خراسان شمالی، وضعیت سیاسی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی و عمرانی استان طرح و بررسی شد.


طی این جلسه که با حضور وزیر کشور و معاونین وی و استاندار خراسان شمالی و معاونین استانداری برگزار شد، وضعیت استان در ابعاد مختلف تشریح شد و وزیر کشور و معاونین وی نیز ضمن تبادل نظر و تجربیات، راهنمایی ها و دستوراتی را برای رفع مشکلات ارائه کردند. 
 
در این نشست استاندار خراسان شمالی ظرفیت های استان و  عملکردهای مدیریت استان در حوزه های مختلف از جمله مجموعه اقدامات در خصوص رفع مشکل آب استان را تشریح کرد. 


محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی همچنین به توفیق دانش بنیان‌ها و به ویژه توفیق تحقیقات دانش بنیان استان در افزایش برداشت گندم از مزارع دیم، توفیق در خرید تضمینی گندم، وضعیت صادرات استان و تراز تجاری ۳۸ میلیون دلاری و سایر موضوعات اشاره کرد و مساعدت وزیر کشور را در اجرای مفاد تفاهم نامه دو استان مجاور (خراسان شمالی و آخال) از دو کشور ایران و ترکمنستان و بازگشایی گذر مرزی و بازارچه مرزی پرسه سو خواستار شد که وزیر کشور نیز دستور پیگیری را در موارد مختلف از جمله بررسی و پیگیری بازگشایی گذر مرزی در محدوده خراسان شمالی را به معاونین خود صادر کرد. 


در این جلسه هر یک از معاونین استاندار نیز به ارائه گزارش و بیان اقدامات و مشکلات پرداختند.


معاون اقتصادی استاندار ضمن تشریح فعالیت های این حوزه و بیان تمهیدات لازم در اجرای مسئولیت ها به ارائه گزارش پرداخت که وزیر کشور در موارد متعدد ورود کرده و سوالات و راهنمایی هایی را طرح می کرد و در خصوص ناترازی منابع و مصارف بانک ها و مشکل بانک های استان در پرداخت تسهیلات، دستور داد تا با بانک مرکزی و همچنین نهاد ریاست جمهوری در این خصوص مکاتبه شود .


وزیر کشور همچنین در خصوص افزایش اعتبارات تسهیلات تبصره ۱۸ بودجه برای خراسان شمالی نیز به معاون اقتصادی خود دستور پیش بینی داد. 


وزیر کشور همچنین در حوزه عمرانی دستور تخصیص اعتبار برای انجام مطالعات پروژه های مطرح شده را صادر کرد. 


وزیر کشور از استاندار خراسان شمالی برای ورود و توفیق در اخذ مجوز ماده ۲۳ انتقال آب سرانی به چهار شهرستان قدردانی کرد. 


وزیر کشور همچنین در خصوص احیای واحد های راکد و کاهش تورم، بر ادامه تلاش‌ها تاکید کرد. 


وزیر کشور اقدامات در حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان را پس از استماع گزارش حسن ناهیدی مطلوب توصیف کرد. 


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری نیز  در این جلسه، گزارش فعالیت های این حوزه را ارائه کرد. 

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمرونالدو زدگی حاد یا حادترین رونالدو مسئله این است؟
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *